• Lina Kadin Hastalıkları ve Çocuk Sağlığı Merkezi
  • Hafta içi - 8.00 - 18.00. Pazar Kapalı

Op.Dr.Mine Sıdıka KERMALLİ

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Biyoğrafim

1971 Ankara doğumluyum. Ilk ve orta öğrenimimi Isparta’da tamamladım.

1988-1995 yılları arası Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi(Ing.)’den derece ile mezun oldum.

1995-2000 yılları arası Zekai Tahir Burak Kadın Hastalıklar ve Doğum Hastanesinden Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasi aldım. Ihtisas sonrası 2008’e kadar Etimesgut Belediyesi Sağlık Merkezinde ve kendi özel kliniğimde Uzmanlık alanımda mesleğimi icra ettim. Kendi kliniğimiz olan Özel Ankara Lina Kadın Hastalıkları ve Doğum Merkezinde tam gün çalışmaktayım.

İnfertilite ve IVF (Tüp Bebek) tedavileri üzerine çalışmalarıma devam ederken 2011 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İnfertilite Kliniği’nin düzenlediği özel eğitim kurslarına katılarak IVF sertifikamı aldım.Ayrıca GETAT (Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp) alanında da Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nden Sağlık Bakanlığı onaylı sertifikalı eğitimlerimi tamamlayıp Fitoterapi,Ozon,Mezoterapi,Kupa ve Hacamat ,Homeopati alanlarında bir tamamlayıcı tıp hekimi olarakda çalışmalarıma devam etmekteyim.

Mina Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı olarak sosyal ve toplumsal alanda dernek üyesi arkadaşlarımla birlikte bir sivil toplum kuruluşu olarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

Evliyim ve Fatıma Zehra ve Muhammed Ali  isimli dünya tatlısı iki çocuk annesiyim.

Şuana kadar yaptığın çalışmalardan bilimsel dergilerde yayınlanan birkaç tanesi aşağıdadır:

1- Feto-maternal infection rates and cost-effectivity comparison between continuous antibiotic prophylaxis and intermittant short term antibiotic prophylaxis in patients with PPROM; XIV International Congress, Amsterdam, The Netherlands, May 1998 (Poster)

2- Jinekolojik kanserlerin klinik analizi ve kemoterapi sonrasi ortaya çikan komplikasyonlarin degerlendirilmesi, Jinekolojik Onkoloji Dergisi, Mart 1999; 2 (1): 3-10

3- Preterm prematür membran rüptürü gebelerde feto-maternal enfeksiyonun erken tahmininde seri non-stress test (NST) takibinin rolü; Türkiye Klinikleri Jinekolojik-Obsteterik Dergisi, Mayis 2000, 10(2): 91-97

4- Preterm prematür membran rüptürü olan gebelerde feto-maternal enfeksiyon ve maliyet yönünden farkli antibiyotik profilaksi protokollerinin karsilastirilmasi; Maternal Fetal Tip ve Perinatoloji Kongresi, 6-8 Nisan 2000, Istanbul (Poster)